Shadows of Mirabar

מחנה הכאוס
פרק 12

 

<meta />

מחנה האורקים בלב יער לורקווד

בזמן שחיכינו לילין ונינה שיחזרו מהסיור במחנה, קריב ביקש לשוחח עם הנרי הצעיר והשניים שוחחו בינהם על גבעה המשקיפה על המחנה, קריב ביקש מהנרי שלא לקחת את החוק לידיו ולחוס על אלה שזרקו את נשקם ונכנעו, אין כבוד בהריגה שכזאת, אמר קריב.

בינתיים ברוקולי הפנה את תשומת ליבו אל החליל הקסום שנמצא ברשות החבורה והחל בטקס של זיהוי ואילו לוראס צייר את מחנה האורקים מלמעלה לצרכים עתידיים של כתיבת ספר על הרפתקאות החבורה.

ברוקולי סיים את הטקס לקראת אחר הצהריים ולמד מספר דברים על החליל:

  1. הציור של חד קרן על גבי החליל התחלף בציור של לב שבור

  2. החליל מקסים את אלה שנמשכים כעיקרון לנגן של הכלי

  3. במידה ואדם מוקסם יותר מפעם אחת אזי יש סיכוי שישתגע

לוראס סיפר שהציור שעל גבי החליל שייך לעולם השדים המרושעים והודיע שישתמש בחליל רק במקרה חירום.

תוכנית הקרב נבנתה בשיתוף פעולה של כולם, כל אחד תרם חלק ממנה ויצאנו לדרך על הבוקר, הנרי במהלך הלילה הלך לוודא שהחברים שלנו במערת הזאב בסדר והכין אותם לתזוזה שתקרה באמצע היום.

נינה וילין חדרו למחנה במסווה של גובלינית ואורקית והחלו לסכסך בין שתי הקבוצות דבר שגרם למהומה קלה שהתעצמה ברגע שברוקולי הפעיל את הלחשים שלו ויצר מראית עין של דרקון תוקף את המחנה, קריב עזר לו עם נשיפת אש מכוונת היטב, הנרי ולוראב פרצו למחנה מכיוון הנהר, לוראס זיהה את מנהיג האורקים והטיל עליו לחש שגרם לו להאמין שאכן דרקון תוקף את המחנה, כרגע המחנה היה בכאוס מוחלט.

נינה חילצה את ניוזוויק מהכלוב ואילו לוראס פוצץ חלק מהמבנה של הגובלינים וחיסל ארבעה מהם, לוראס המשיך להעסיק את מנהיג האורקים כך שהנרי תפס את ניוזוויק תחת זרועו ונינה אחריהם אל הפתח שבחומה שם חיכה להם קריב.

ואז מלך הגובלינים על גבי וורג בצעד לא ברור תקף את לוראס (מחופש לאורק) כדי להגן על נינה (מחופשת לגובלינית) פצע את לוראס עד שבאו לעזרתו ילין בזעקת קרב וברוקולי בלחש שינה.

בתוך ההמולה הצליח לוראס לאבד הכרה ע"י סדרה של מכות חזקות במיוחד, דבר שגרם למלך האורקים להבין שעבדו עליו, לקריב לפרוץ פנימה כדי לחלץ את לוראס ולברוקולי להטיל לחש שינה נוסף שהרדים את הוורג ואת מנהיג הגובלינים להירדם פעם נוספת.

מנהיג האורקים רדף אותם אך נינה גירשה אותו עם לחש ציווי יעיל וכולם ברחו אל היער כולל לוראס שקריב ריפא אותו ע"י מגע ידיו המבורך.

View
Finding Newsweek
פרק 11

<meta />We Fought three Orcs to rescue two merchants (the human Krekov and the half orc Yelin) and then found out that theirs accomplice (a gnome named Newsweek) been kidnaped by an Orc clan. We found this clan and managed to infiltrate their camp and gather valueble information for a future brakeout plan.

View
שדים, אשליות ומוסיקה
פרק 10

 

<meta />

האורקים, שמסתבר שמספרם היה רב מאוד, נבהלו מהשד ונסו על נפשם. השד הזדהה כלוציפר ודרש מכולנו לכרוע לו ברך. עשינו כדבריו (אפילו קריב… בהשפעת נינה…) והוא נעלם בתוך נשיפת אש עזה ובמקומו הופיע ננס עם שיער פרוע. מסתבר שהשד בכלל היה אשליה של הננס, שהסביר לנו שאנחנו נמצאים במקום מסוכן ושאם אנחנו רוצים להישאר בחיים עלינו למצוא מקום אחר לחנות בו. הננס ביקש שנכנה אותו ברוקולי והסכים להצטרף אלינו במציאת מקום חניה. הוא פלט משהו לגבי מכשפה ששלחה אותו.

לאחר כמה שעות מצאנו מערה ובה חנינו. במהלך הלילה נשמעו קולות מתוך נקיק בתוך המערב ובבוקר ברוקולי נכנס פנימה ומצא אוקרינה (סוג של חליל) עם סימן של האלה מייליקי (חד קרן). לוראס ניסה לחלל בו והדבר הקסים חצי מהחבורה (שהחלה להעריץ ולהתאהב בו ממש, עד שהוא סיים לנגן).

בבוקר המשכנו בדרכנו והנרי הבחין בעקבות של שלושה אורקים. הוא עקב אחרי העקבות וגילה שלושה אורקים מתקיפים שני דמוי אדם/humanoids.

הנרי ירה חץ על אחד מהם, והחל הקרב. (עצרנו לפני תחילת הקרב).

View
הבריחה מאורנים לבנים
פרק 9

 

<meta />

בשלב זה הגיעו תורג, ראומורה ואאלאריק (כהן גדול של טיר) והחלו לחקור את המקרה.

אאלאריק חש בנוכחות שד וביקש לקחת את דגרמזא למירבאר למקדש של טיר כדי לברר את פשר העניין.

הבטחנו לו שנצא לדרך עם אור ראשון אך החלטנו שבעקבות האירועים האחרונים עלינו לצאת לדרך מיד וללא שהות מבלי לגלות לשיירת הכהנים.

תורג, לעומת זאת, החליט שהדבר לא עולה בקנה אחד עם אמונותיו ולכן הוא לא ימשיך עימנו (הוא נתן להנרי את הקופסא שעלינו להעביר לקילג'ויס).

נפרדנו לשלום.

נכנסנו ליער ואחרי כמה מאות מטרים עצרנו לחניה.

בלילה הנרי ולוראס הבחינו במשלחת חיפושים בראשות גלינט אך הצליחו להתל בו מבלי לחשוף את המיקום שלנו.

בבוקר המשכנו בדרכנו אך בערב השני נקלענו למארב של אורקים. התחלנו להילחם בהם ובאמצע הקרב נפערה האדמה ומתוכה יצאה אש והופיע שד ענקי.

View
כלום הוא לא כמו שהוא נראה
פרק 8

 

<meta />

בזמן שקריב הלך לפקח על הסגרת המהפכנים, התפנו שאר החבורה לעסוק בשאלת דגרמזא. לוראס הציע לשלוח אותו לגדול עם אימו בסילברימון, במקדש לאלה סוני. הוחלט שבכל מקרה קודם ניקח אותו למירבאר, שם ניצור קשר עם משפחת הילד, נציג להם את התוכנית ונבקש את אישורם להמשיך בה. כך גם נוכל על הדרך לבקר במשרדי קילג'ויס ולקבל תשלום על פתירת היעלמות חוטבי העצים.

לאחר מכן הלכנו לבית של רוזלין. בשיחות עם ראומורה ועם רוזלין נודעו לנו מספר דברים:

  1. דגרמזא סיפר לרוזלין על דברים מוזרים ומפחידים שקרו במרתף של בית אביו שכללו אש ודם (דברים שהיא לא הייתה מודעת אליהם לפני-כן, ודגרמזא לא סיפר לה על כך קודם לכן.

  2. בבית של רופוס חינכו את דגרמזא שהוא הבן של אשמדאי, אולם היא טוענת שאין זה נכון.

  3. האנשים שהיו בבית בזמן השריפה ככל הנראה היו באמצע טקס במרתף וכדור האש שיבש את העניינים, ולכן השריפה החלה גם במרתף).

  4. רוזלין ניסתה להיכנס למרתף כי חשבה שדגרמזא שם ורצתה לבדוק לשלומו אך הם לא נתנו לה להיכנס למרתף.

  5. רוזלין חוששת לשלומה ושלום הילד.

תורק והנרי ניגשו לפונדק להביא ארוחת ערב בעוד לוראס ונינה נשארו עם רוזלין. ראומורה הציעה להלין את רוזלין ודגרמזא בפונדק אך בינתיים נשמה דפיקה בדלת של רוזלין. היו אלה שני האנשים שנפצעו בזמן שריפת הבית והם דרשו לראות את הילד הזד. לוראס ונינה ניסו להדוף אותם ורוזלין מיד התקיפה. השניים לא הסכימו לסגת ונאלצנו להרוג אותם.

שמם של שני האנשים הללו- גסטון וגוליבר.

View
התעלומה נפתרה! (?)
פרק 7

לאחר טקס תה בסגנון הנרי, שבמהלכו לוראס וטורג טיהרו את המערה משאריות קורי עכביש וחקרו אותה לעומקה, התאוששה נינה דייה כדי להמשיך בחקירת המערה (ריפאנו את נינה).

קריב הוביל את החבורה ישר אל מלכודת שכמעט קיפחה את חייו, אכן חבורתנו זקוקה למומחה למלכודות…. הליכה במסדרון קצר הוביל אותנו לחדר אשר שימש את הילד הזד כמקום מחבוא, שוחחנו עם הילד והבנו שהוא תחת הרושם שהוא בנו של אשמדאי בכבודו ובעצמו, כך סיפר לו אביו המאמץ, כמו כן הוא ציין שראה את הסייס של השיירה משליך סוג של כדור אש אל הבית שלו (הוא קרא מקלף/מגילה שיצר את כדור האש).

הבאנו את הילד מחופש אל ביתה של רוזלין, שם מצאנו אותה בוכיה בחברתה של ראומורה ארקליס, כוהנת לאל מירקול (אל המוות).

במהלך השיחה עם ראומורה התבררו מספר עניינים.

הילד הזד הינו בן בכור לשיימוס אזמרגד, יורש העצר של משפחת האצולה ממירבאר.

(כנראה שהבטן של אמא שלו סומן על ידי אשמדאי). הילד נשלח לאימוץ הרחק ממירבאר (ודאגו לשלוח מזונות בכדי לכלכל אותו) כי מחד לא ניתן לתת לו לגיטימציה לרשת את המשפחה ומאידך אי אפשר לחסל אותו.

מדובר במנהג לא בלתי שכיח במשפחות אצולה (וכאן ראומורה נעצה מבטים בהנרי ארוכות, שלא קלט את הרמז).

הגופה במרתף הבית היא של אביו המאמץ רופול, ומסתבר שהוא עבד את האל אשמדאי.

ראומורה ממליצה לא להשאיר את הילד בכפר אלא לשלוח אותו לבית היתומים במירבאר שם לא יצטרך להתחבא ויהיה תחת עיניהם הפקוחות של כהני העיר.

לאחר מכן החלטנו לגשת לפונדק כדי להתעמת עם הסייס האמור וכדי לגייס את גלינט ואת גאולוס לטובת העניין.

נודע לנו כי שמו הוא יוּסְטֵס וכאשר העלינו את הטענות בפניו הוא התקיף אותנו (תוך כדי שהוא קורא בכל "תחי המהפכה!").

לוראס, שרצה להימנע משפיכות דמים, הטיל עליו הקסמה וכך גילינו כי הוא נשלח בשם המהפכה ממירבאר על מנת לבצע את הפיגוע בשעה שבה אין אף אחד בבית (שנועד בכדי להפחיד את משפחת אזמרגד), כלומר לא הייתה כוונה לפגוע בנפש.

גילינו כי הפטישים הם 4 שומרי ראש של המרקון (המלך) במירבר.

שם קוד- שוט, תחי המהפכה, הפטיש. הפועלים הפשוטים גילו שחלוקת השלל מהמכרות של מירבר אינה הוגנת והם דורשים שתהיה חלוקה צודקת, ועל כן התחילו את המהפכה.

גילנו שמי שהכניס את יוסטוס לעניין המהפכה הוא אדם בשם וונדל הארדי.

יוסטוס אמור היה לחזור למירבר ולרשום מילות קוד ולהשאיר במקום מסוים, וכך לדווח על מה שקרה בכפר. אנחנו לא יודעים על המיקום.

גלינט אוסר את יוסטוס ושני חבריו (שהיו איתנו בקרב), ומודה לנו על העזרה.

הוא אומר לנו שהוא יחזיר לנו טובה בהמשך, וכי מקדש סילבנוס חייב לנו.

View
אש ועשן במרתף
פרק 6

המפגש התחיל בקרב מול ארבעה שדוני יסודות, מפיטים. 

הקרב היה ארוך וקשה ובמהלכו אחד היצורים זימן עוד יצורים אל הקלחת, אך לבסוף הצלחנו בכוחות משולבים לנצח.

לאחר הקרב הקדשנו תשומת לב לסמל של שלושה משולשים המצוייר על הרצפה.

הסמל הוא של אל אשמדאי אל ששולט בשאול.

מייחסים אליו את הדם האפל שייצר את הטיפליניגד. הוא ה- שליט תשעת מדורי הגיהנום.

על השולחן שבחדר היתה גופה של בן אנוש – גופה שרופה.

חיפוש בחדר העלה מגילת לחשים ופתק שנכתב עבור בעל הבית וכנראה גופתו היתה שרועה על מזבח מאולתר.

הפתק רמז על קשר לא קדוש בין בעל הבית אל משפחת אצולה אנושית שחיה במיראבר. בפתק שהיה קצת שרוף מהשריפה, ניתן היה לזהות שרשום:

רופוס אתה חתיכת… תשלום המזונות… דגרמיזא הבן בליעל… לאף אחד! מבין?… ההסכם בינינו.. עוד יצא ממנו משהו… ליד הנחל…" שיחה עם עדת ראיה נוספת, רוזלין פלאנק (אחת מהנשים שהצלנו בשריפה), אשר בחקירה עדינה גילתה לנו שהבן המאומץ של בעל הבית שנשרף הינו זד בן 8 שכנראה ברח מהשריפה והיא התחננה שנמצא אותו טרם יקרה לו משהו רע.

שם הילד הוא דגרמזא (שזה ההפך מאזמרגד- משפחת האצולה ששוכנת במירבר).

צבע העור שלו אדום, יש לו קרניים וזנב.

(שמות הכהנים שעזרו לה להחלים לאחר השריפה- אוקסליה וראומורה).

רוזלין היא מורה בכפר, מלמדת את הילדים.

היא הלכה לרופוס לחפש את דגרמזא, התלמיד שלה. היא חוששת שיתנקלו בה.

היא לא יודעת מי ההורים האמיתיים שלו.

חזרנו בבוקר אל המערה עם העכבישה לגלות שהגוויה של העכבישה מהקרב הקודם נעלמה, נינה פרצה פנימה ונלכדה בקורי העכביש והותקפה ע"י 3 עכבישות ענק, ומיד לאחריה גם הנרי שניסה לחלצה.

במאמץ עילאי הצלחנו לנצח אותם ולחלץ את נינה. נינה במצב קשה- מורעלת ומשותקת.

View
חקירה בעיירה
פרק 5

לאחר שהחבורה יצאו מהבית הבוער נינה התחילה בנאום הטפה דתי על כך שהכפר שוכח את בשבה ולכן המזל הרע פוקד את המקום.

בנוסף היא ציינה שהיא הכוהנת היחידה בכפר שהסתכנה והצילה את השוהים בבית. לצערה, אף אחד לא התייחס לנאום פרט להנרייטה הקטנה.

סביב ההרפתקנים הכל היה בכאוס, מנסים לכבות את האש בזמן שהכהנים מרפאים את מי שניתן.

גאולוס שניגש לחבורה אסף אותם הצידה לשיחה וביקש מהם, בשם גבון אחיו שלא בקו הבריאות, לעזור לכפר לאתר את המצית כי לדעתו לא מדובר בשריפה בשוגג.

נינה ניסתה ליצור הסכם מול גאולוס שהעזרה הזו תבוא בשם קילג'וייז ותחייב את מירבאר או את המקדש של סילוואנוס להעניק טובה בחזרה לארגון שכירי החרב.

החבורה התנגדו נחרצות והוחלט לעזור ללא תמורה. גאולוס הפנה אותנו ל2 נשים שכדאי לדבר עמן: אירמה – עדת ראיה.

רוזלין – ניצולה מהבית השרוף.

טורג התחיל בלגשת לגלינט, הכהן של דומטוין אל המוות הגמדי ולחקור אותו על הפתק שהחבורה מצאה על היון.

לאחר שיחה חברית בין 2 גמדי מירבאר טורג גילה שיש שמועות על פעילות לא חוקית באורנים אדומים ושמשפחת אצולה גמדית אולי מעורבת בזה, משפחת איזמרגד.

השם "הפטיש" מוכר לגלינט כחלק מחבורת פורעי חוק אספסופים.

לאחר מכן אירמה, עדת הראיה ניגשה את ההרפתקנים ותיארה להם שראתה קובולד אדום נס לכיוון הנחל שעל יד הכפר.

אירמה נשמעה לחבורה כמו בחורה מוזרה במקצת שכן היא תיארה את נינה כננסית ולא זוטונית ואת הנרי בתור אורק שלם.

אבל החבורה מיהרו למרות זאת לנהר לחקור את הנושא.

הנרי זיהה מערה ורץ אליה.

מדובר במהרה בעלת פתח קטן על גדות הנחל ולאחר מחקר קצר החבורה גילתו שהמערה משמשת בית לעכבישה ענקית.

החבורה חיסלו את העכבישה והחליטו לחזור לכפר כדי לחפש ראיות בבית השרוף.

בבית החבורה מצאו חפצים שבעל הבית אגר ובינהם צעצועים ישנים, כנראה של בעל הבית מהילדות.. מה שמוזר הוא שבין כל הצעצועים גם היו 5 בובות עץ ישנות שמגולפות וצבועות כך שהן יוצרות העתק מושלם של החבורה..

הנרי בזמן הזה ניסה לפנות את ההריסות השרופות למרתף ובזמן שניסה זאת, ההריסות קרסו והנרי התגלגל פנימה.

ההרפתקנים החליטו להיכנס אחריו למרתף כדי לחקור, במרתף הם מצאו חדר מוזר עם מזבח ועליו שאריות גופה, במרכז החדר ישנו מבנה משולש מוזר ובחדר שורצים יצורים שדוניים למראה מעופפים…!

View
טכסי השכבה
פרק 4

החבורה אספה את התשלום על המשימה שלהם לפונדק – שם הם הלכו לישון לאחר ההרפתקאה האחרונה.

החבורה התפצלה ל-2 חדרי שינה – נינה והנרי בחדר אחד ושאר החבורה בחדר השני.

נינה והנרי התעוררו מנקישות על החלון – לאחר בדיקה הם גילו שמדובר ביון פצוע.

נינה זיהתה במהירות שמדובר ביון שמעביר מסר, היא ביקשה מהנרי להביא לה את הפתק – הנרי הסכים מכיוון שהוא דואג יותר ליונה ולא יודע לקרוא. על הפתק היה כתוב: "לכבוד: השוט/יש אישור לפעולה/ תחי המהפיכה! / על החתום / הפטיש"

הנרי סיפר שהוא חלם בלילה חלום על מיאליקי ועל גוורון ווינדסרום והתעורר כשהוא יודע שהוא מסוגל לפלאים שהוא לא יכל לפני כן – הוא הוכיח זאת בכך שהוא מלמל כמה מילים והתחיל לדבר עם היון.

היון סיפר שהוא נשלח למסור את המכתב הזה למישהו מהפונדק. נינה ריפאה את היון והם שילחו את היון לדרכו.

היון נעלם לאחר כמה רגעים ובכניסה לכפר הופיעה שיירה – נינה זיהתה שמדובר בשיירה ממירבאר – לפי הסמל של העיר על הבאנרים.

היא זיהתה 5 אנשים:

1. גברת מלאה (בת אנוש) בגיל העמידה, בעלת עור שזוף ושיער חום בלבוש פשוט. (סוגת לשונטי)

2. נערה צעירה (בת אנוש) קרחת עם קעקועים/חינה על פניה ועור בהיר, לבושה גלימות. (סוגדת למירקול. שמה ראומורה)

3. בחור צעיר (בן אנוש) בעל קעקוע לבן מסביב לעין אחת – שיער שחור קצר (סוגד לטיר- שמו אאלאריק ארגס 

4. בחור מבוגר (בן אנוש) בעל שיער וזקן פרא – מראה לא מטופח ופראי עם גלימה עם טלאים. (סוגד לסילבנוס. שמו גאולוס (אח של גבון).

5. גמד מבוגר קירח וזקן מסודר עם גומיות, לבוש בשריון וגלימות עם אות של מירבאר. (סוגד ל- דומאת'יון, אל של גמדים, שמו גלינט). הם נכנסו לבית שמול הפונדק.

בזמן הזה טורג ירד לנפחיה הקרובה והחליט לעבוד שם עם הנפח בצוותא. שאר החבורה התאגדו באולם האוכל בפונדק – נינה שאלה את בעל הפונדק מה פשר השיירה. הוא מסר לנינה ש4 כהנים הגיעו לכפר לעזור בעילוי הנשמות של המתים ולבצע טקס השכבה.

מדובר בכוהנים של אלת האדמה שונטי, אל הטבע והאיזון סילוואנוס, אל המוות מירקול ואל הצדק והחוק טיר.

החבורה החליטו לאחר כמה זמן להצטרף להנרייטה הקטנה לטקס האשכבה שעורך גאולוס (שחזר לכפר ביחד עם שאר האנשים שנכנסו לבית שמול הפונדק), שנולד באורנים לבנים והוא האח של גבון, ראש הכפר – הטקס הוא בשם האל סילוואנוס, שהוא האל העיקרי בכפר.

לאחר שנשאו את מילות האשכבה – נשמע בכפר פיצוץ – החבורה רצו בחזרה לכפר לגלות שהבית שממול הפונדק עולה באש ואנשים צועקים שישנם עוד אנשים בפנים. קריב לא היסס לרגע וזינק פנימה לנסות ולהציל את מי שהוא רק יכול.

שאר החבורה פרט לטורג נכנסו אחריו, נינה על גבו של הנרי – בזמן שטורג אסף את הסובבים לשורה של כיבוי אש באמצעות דליי מים מהבאר הקרובה.

משימת ההצלה הסתיימה בהצלחה לאחר שכל החבורה הצליחה לצאת בשלום ולהציל 4 אנשים מחוסרי הכרה משאיפת עשן.

קריב פחד שחדר שהתמוטט הכיל פצוע שהם עוד לא הגיעו אליו – נינה שהגיעה בדיוק לחדר שבו היה קריב – עודדה אותו להתאושש ולא להישבר.

כאשר הוא נס מהחדר הוא ניסה להריח אם הוא מריח בשר חרוך מהחדר שהתמוטט – כל חושיו התחדדו באותו הרגע והוא שמח לגלות שהוא לא הריח שום דבר שמזכיר זאת.

נינה קיצרה את הדרך כשהיא מזנקת מהחלון של החדר בקומה השניה שבה הם היו.

הנרי ניסה לפתוח את הדלת למרתף ולאחר שפרץ אותה עם כוחו הרב – הוא גילה שכל הדרך למטה חסומה בהריסות בוערות… הוא נאלץ לוותר וחזר ויצא מהבית הבוער גם הוא.

לאחר מכן גאולוס התקרב לעבר החבורה.

View
סאטירים וערפדים
פרק 3

התחלנו לדבר אם הסאטיר, שמו עופהרר, לאחר שנראה היה שהוא מהטובים צירפנו אותו לחבורה הקטנה שלנו.

יצאנו מהחדר שבוא היינו חזרה על צומת דרכים שבא הייתה עוד דלת שמכוסה שרכים. טורג נישא לשרוף אותם וכך גילינו שעלה לא רק שרכים אלה גם עמודי ברזל אשר הולכים בשתי וערב נראה היה שזורם חשמל באותם עמודים, אז לורס ניסה להוביל אותו אל האדמה בעזרת פידיון איך הדבר לא צלח.

באותו הזמן זומבי תקף את הנרי שהיה על המשמר בצומת הדרכים. מהר הרגנו אותו. הבנו שאנחנו לא יכולים לעבור כרגע את המכשול הזה והסאטיר אמר שהיה מעבר אחר שדרכו הוא נכנס לחדר שבוא היה הקרב, אז חזרנו אל החדר וטורג שרף את השרכים והתגלה חדר חדש לגמרי.

בחדר עמדה ביאטריס, לשעבר בנו של ראש הכפר, ראסל, וכיום היא שרץ ערפד תחת שליטתו של ערפד בשם ניקולאס וון ג'אגר, אשר הפך אותה מגבר לאישה אך דרש מחיר כבד כדי לעשות זאת.

בחדר גם היה מזבח שעליו היה שרויות שתי גופות: האחת של הבחור שגרינדה השאירה ביער- גונדר.

בחדר גם היו הגופות של כל שאר החוטבים, התחילה שיחה בין גרינדה לבין ביאטריס בכדי לבין מה קורה במבוך ולמה הוא קיים.

ביאטריס אמרה שהיא נשלחה למבוך כדי לנהל אותו בשם המסטר שלה, ניקולאס וון ג'אגר, ושהיא הופכת את הגופות לזומבים בכדי להילחם במסטר שלה יום אחד.

התחיל קרב בין החבורה לביאטריס, היה קרב קשה אך לבסוף ניצחנו על ידי חץ של הנרי שפגע בביאטריס ישר בין העיניים.

מצאנו מוט ברזל קטן עם גולה כחולה בבסיסה על גופתה.

המוט היה המפתח לחדר אליו לא הצלחנו להיכנס קודם.

נכנסנו אל החדר וראינו עמוד ברזל גדול, מוט גדול, מעגל על הרצפה, ערימת שרכים, סלעים ואדמה וגג פתוח (ירד גשם) ולוח אבן שעליו מחוברת אבן כחולה גדולה שזורחת במרכזה. האבן הבהבה, והאורות הכחולים שעל הקירות הבהבו באותו הקצב כמו האבן.

עופהרר שלף את האבן במיומנות, האורות דעכו והשרכים האטו את קצבם.

אז הוא ביקש לקחת את האבן אל מי ששלחה אותו אל המבוך אלפית בשם גרין באבא.

התחילה שיחה ארוכה בן עופהרר לבין החבורה בנושא האבן ומה יעלה בגורלה.

לבסוף החבורה הסכימה לתת את האבן לעופהרר. באותו הרגע הופיעה דמות של אלפית יפיפיה (גרין באבא) ובבזק של ברק נעלמה.

לאחר מכן כל המבנה של השרכים והסלעים החל להתמוטט כלא היה.

המבוך התמוטט והחבורה חזרה לכפר שם סיפרה לראש הכפר על ממצאי ההרפתקה וראש הכפר סיפר לחבורה את קצת הפרטים שהוא ידע על המסטר של בנו ראסל, שהפך לביאטריס, שהרגנו במבוך.

ניקולאס וון ג'אגר הוא קוסם. האגדה מספרת שהוא מופיע מתי שצריך אותו תמורת תשלום. בנוסף הציע לחבורה להישאר שבוע בפונדק (נתן לנו קלף לתת לבעל הפונדק) ונתן תיבה ובה הכסף לקילג'וייז שאסור לנו לפתוח עדיין.

החזרנו את התליון ושק המטבעות (עם מטבעות הנחושת) לראש הכפר, גבון, שיתן זאת לאליס.

החבורה ישנה לילה, ושם נגמר סיפורנו לפחות לכרגע.

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.